Blog & Tag Sayfası

Deniz Balkon

Narman Deniz Cam balkon sistemleri, istenildiği zaman açılabilen, istenildiği zaman kapatılabilen yapısı nedeniyle, balkonları kullanışlı ve konforlu bir yaşam alanı haline getirir.
Narman Deniz Cam balkon sistemleri, evlerin genel mimarisine uyum sağlayarak estetik bir görüntü oluşturur. Cambalkon sistemleri, esnek kullanım kolaylığı sayesinde yağmur, kar ve iklim şartları ne olursa olsun balkonu istenilen biçimde kullanma imkanı sağlar.
Narman Deniz Cam balkon sistemleri, toz, gürültü, yaprak, polen, haşere, balkonlarda yuvalanabilen hayvanlar ve atıkları gibi her türlü istenmeyen dış ortam şartlarından korunma sağlar.
Narman Cam balkon sistemleri, ısı bariyerli profillerle üretilen sitemlerde ray profil gruplarında dış ortam ile iç ortamı birbirinden ayırarak ısı yalıtımı sağlar.

Narman Deniz Cam balkon sistemleri, temper işlemi uygulanmış ısıcamlı sistemlerde, manyetik birleşimler sayesinde mükemmel ses ve ısı yalıtımı sağlar.
Narman Deniz Cambalkon ve Duşakabin Nedir? Duşa kabin; duş alırken etrafı sıçrayan sulardan korumak, banyoyu duş alırken başka insanların kullanmasını sağlamak, kompakt duşa kabinler sayesinde aldığımız duşun kalitesini arttırmak ve banyomuza modern bir görünüm kazandırmak amacıyla oluşturulmuş bir banyo eşyasıdır. Duşa kabin kendi içinde üç ana sınıfa ayrılmaktadır. Bunlar; mika duşa kabinler, temperli duşa kabinler ve kompakt duşa kabinlerdir. Mika duşa kabinler polistren ismiyle de bilinen plastik duşa kabinlerdir.
Polistren: Bazı stiren moleküllerinin birbirleriyle bütünleşerek bir zincir oluşturmasıyla ortaya çıkan yapay bir plastik türevidir. Renksiz ve saydam bir yapıya sahiptir. Alkol ve asitlere karşı dayanıklı olmasından kaynaklı duşa kabinlerde yoğun bir biçimde kullanılmaktadır. Polistren duşa kabinlerin oval, kare ve iki duvar arası uygulanabilen modelleri bulunmaktadır. Polistren (mika) duşa kabinler ekonomik seri duşa kabin sınıfına giren ucuz duşa kabinlerdir

Temperli Cam Duşakabinler: Cam dıuşa kabinler olarak da bilenen temperli duşa kabinlere 4 mm, 6 mm veya 8 mm. kalınlığında camlar kullanılmaktadır. Dekoratif veya şeffaf cam seçeneklerinin bulunduğu kırılmaya karşı dayanıklı hale getirilmiş bu cam duşa kabinlere temperli duşa kabinler denmektedir.
Temperleme: Camların 700°Cde ısıtıldıktan sonra, hava üflenerek, hızla soğutulmasıyla kırılmaya karşı dayanıklı hale getirilmesidir. Temper camlı duşa kabinleri güvenilirliğini kanıtlamış duşa kabin firmalarından almanız önemlidir. Çünkü merdiven altı tabir edilen firmalar maliyeti düşürmek ve ürünü ucuza satabilmek için temperleme masrafından kaçınıp, güvenliğinizi tehlikeye atabilmektedirler. Temperlenmemiş duşa kabinler kolay kırılacağından, ciddi yaralanmalara hatta ölümlere neden olabilirler.

© 2014–2021 Emin MUSAOĞLU - Web Tasarım & Kodlama & Editör